مقالات علمی

روتین پوستی برای دختران

آموزش صفر تا صد روتین پوستی برای دختران جوان

روتین پوستی برای دختران شامل سه مرحله مهم و اساسی است. شست و شوی یک الی دو مرتبه پوست در طول شبانه روز و پاک کردن هر نوع آلودگی از روی مرحله نخست روتین می باشد. مرحله دوم شامل لایه‌برداری پوست بوده که بهتر است از یک لایه بردار ملایم برای این کار استفاده شود. مرطوب کردن پوست به کمک یک مرطوب‌کننده مناسب سومین مرحله از روتین است که دختران جوان باید نسبت به انجام آن کوشا باشند. در ادامه به بررسی کامل روتین کرد و مزایای آن می‌پردازیم.

نکات مهم در روتین پوستی برای دختران جوان

روتین پوستی برای دختران جوان به این ترتیب است که در صورت چرب بودن پوست باید آن را به صورت روزانه و به کمک ژل شست و شو کاملاً تمیز کرد. اگر پوست صورت این افراد بسیار چرب باشد و یا مدام در معرض آلودگی قرار می‌گیرند لازم است در طول روز چندین مرتبه آن را مورد شست و شو قرار دهند. دختران دارای پوست چرب هرگز نباید از زدن مرطوب‌کننده غافل شوند. زیرا تمامی پوست‌ها حتی پوست‌های خیلی چرب نیز بعد از شست و شو به مرطوب‌کننده‌ای ملایم نیاز دارند. حال اگر زنان جوان دارای پوستی خشک هستند باید در انتخاب مواد شست و شو دهنده پوست هوشیار باشند. زیرا مواد شوینده قوی پوست آنان را خشک‌تر کرده و باعث پوسته پوسته شدن آن می‌شود.

بنابراین روتین پوستی برای دختران جوان که دارای پوستی چرب هستند باید با احتیاط انجام شود. این دسته از دختران باید از مرطوب‌کننده‌ای قوی استفاده کنند. به این ترتیب می‌توانند مقدار زیادی رطوبت از دست رفته پوست را به آن باز گردانند. نکته بسیار مهم در این باره آن است که شست و شوی روزانه به تنهایی روتین کردن نیست. بلکه علاوه بر تمیزی کامل پوست باید نسبت به برداشتن سلول‌های مرده و رفع آلودگی‌های عمقی و دادن رطوبت از دست رفته به آن اقدام کرد.

اهمیت انجام روتین پوستی دختران جوان

درباره اهمیت انجام روتین پوستی برای دختران جوان باید گفت که در طول روز تعداد بالایی از سلول‌های پوست می‌میرند و به همان صورت بر روی سطح پوست می‌مانند. این سلول‌های مرده نوعی آلودگی هستند که باعث مسدود شدن روزنه‌های پوست شده و از رسیدن اکسیژن و در اصطلاح نفس کشیدن پوست جلوگیری می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت که لایه بالایی پوست مدام در حال تغییر و نوعی زاد و ولد سلولی می باشد. به همین دلیل لازم است نسبت به روتین کردن مداوم آن اقدام کرد. علاوه بر آن عدم رسیدگی کامل و اصولی به پوست باعث کدر شدن رنگ آن می‌شود و هر چه سن بالاتر برود این تیرگی افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه لازم است دختران جوان از همان سنین پایین نسبت به روتین کردن پوست خود اقدامات اساسی انجام دهند.

تأثیر تونر بر پوست و روتین پوستی برای دختران جوان

تونر در دومین مرحله از روتین پوستی برای دختران جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع از تونر بعد از شستشوی صورت استفاده می‌شود. استفاده از تونر باعث شده تا دختران جوان از پوستی صاف و نرم و باPHاستاندارد برخوردار شوند. تونر محصولی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی است که برای سلامت پوست لازم و ضروری هستند. شرکت‌های سازنده لوازم آرایشی و بهداشتی این محصول را در رایحه‌های مختلف تولید می‌کنند. همچنین ساختار آن را به نحوی در نظر می‌گیرند که به عنوان یک التیام دهنده قوی برای پوست‌های خشک عمل کند. وظیفه اصلی تونر در روتین پوستی بازیابیPHطبیعی پوست بعد از عمل شست و شو و پاکسازی پوست است.

استفاده از ضد افتاب در روتین پوستی برای دختران جوان

ضد آفتاب یکی از ارکان مهم روتین پوستی برای دختران جوان است. خانم‌ها بخصوص دختران جوان برای داشتن پوستی سالم و زیبا باید هر روز چندین مرتبه اقدام به زدن ضد آفتاب کنند. فرقی نمی‌کند هوا آفتابی، بارانی و یا ابری باشد. در هر صورت باید از ضد آفتاب برای محافظت پوست در برابر عوامل بیرونی از جمله اشعه مادون قرمز استفاده کرد. لازم به ذکر است که در زمان قرارگیری در معرض مستقیم نور خورشید باید هر دو ساعت ضد آفتاب روی پوست را شارژ کرد. ضد آفتاب از پوست در برابر مبتلا شدن افراد به بیماری‌های پوستی از جمله سرطان پوست جلوگیری می‌کند.

استفاده از سرم آنتی اکسیدان در روتین پوستی

سرم‌های آنتی اکسیدان جزء محصولات التیامی هستند که در پروسه روتین پوستی برای دختران جوان بسیار کاربردی و مهم می باشند. این سرم‌ها دارای ساختاری غلیظ هستند که مقدار زیادی مواد مغذی در آن‌ها وجود دارد. انواع مختلفی از از این سرم‌ها در بازار وجود دارند. با این حال مناسب‌ترین نوع آن‌هایی هستند برای رفع حالات التهابی پوست و التیام آسیب‌های ناشی از آلودگی‌های محیطی و همچنین اشعه ماوراء بنفش مناسب و کاربردی می باشند.

کرم دور چشم و بکارگیری آن در فرایند روتین پوستی برای دختران جوان

استفاده از کرم دور چشم جزء اصلی‌ترین مراحل روتین پوستی برای دختران جوان است. زیرا استفاده از آن از همان سنین پایین برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک و حالت ارتجاعی پلک توصیه می‌شود. استفاده مداوم از کرم دور چشم باعث کلاژن‌سازی در پوست اطراف چشم می‌گردد. در نتیجه با بالا رفتن سن حالت کشیدگی و سفتی پلک‌ها همچنان حفظ خواهد شد.

کلام پایانی

روتین پوستی برای دختران جوان باید با دقت بالایی انجام شود. زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در انجام این کار باعث وارد آمدن آسیب جدی به پوست آنان می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از انجام روتین با یک پزشک متخصص مشورت کرد تا مطابق با نوع پوست و ویژگی‌های آن روتین مناسب به شما پیشنهاد داده شود.

سؤالات متداول

اولین مرحله از روتین پوستی خانم‌ها چیست؟

به طور کلی اولین مرحله روتین شست و شو و پاکسازی کامل پوست است.

خاصیت لایه بردار در روتین پوستی چیست؟

لایه بردار باعث بالا رفتن گردش سلولی می‌شود. همچنین به صافی و یکنواخت شدن رنگ آن کمک می‌کند.

بهترین زمان انجام روتین پوستی برای دختران؛ چه موقعی میباشد؟

دختران جوان بهتر است از ۱۰ سالگی اقدام به روتین پوست خود کنند. به این ترتیب از ایجاد هر گونه آکنه، جوش و لک در پوست جلوگیری می‌شود.

آیا پوست‌های چرب نیز به روتین نیاز دارند؟

بله به طور حتم هر نوع پوستی با هر ویژگی و خاصیتی به روتین جهت رفع انواع آلودگی، التیام جای جوش، روشن شدن و به تأخیر انداختن پیری نیاز دارند.

آیا باید از محصولات مشخصی برای انجام روتین استفاده کرد؟

برای روتین کردن پوست دختران جوان به شوینده، لایه بردار، تونر، مرطوب‌کننده، سرم‌ها و کرم‌های دور چشم نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *